بیمه حوادث راننده 


این بیمه نامه چیست؟

بيمه‌هاي اصلي اتومبيل، بيمه بدنه و بيمه شخص ثالث هستند؛ با وجود اين دو بيمه، كليه خطراتي كه براي اتومبيل بيمه‌شده، سرنشينان داخل آن و افراد و اشياي خارج از آن اتفاق مي‌افتد قابل پوشش است. پوشش بيمه حوادث راننده فقط برای جبران خسارتهای جانی (نقص عضو و فوت) وارد به راننده اتومبيل مسبب حادثه که به لحاظ قانونی، شخص ثالث تلقی نمی‌شود را تحت پوشش قرار می دهد. 
در بيمه شخص ثالث، راننده مسبب حادثه شخص ثالث محسوب نمی شود و در صورت بروز حادثه از محل بیمه نامه شخص ثالث غرامت دریافت نمی کند.
در صورت بروز حوادث تحت پوشش بيمه، راننده اتومبيل مسبب حادثه می تواند غرامت و هزينه‌هاي پزشكي خود را دريافت كند از طريق اين بيمه هزينه هاي ياد شده تا سقف مشخص یعنی میزان تعهد بیمه نامه در صورتیکه مشمول قانون دیگری نباشد به وي پرداخت خواهد شد.

خطرات مورد تعهد 

چنانچه راننده وسيله نقليه مسبب حادثه بيمه شده در اثر حادثه جان خود را از دست داده یا مصدوم و مجروح گردد، بیمه‌گر مبلغی به عنوان غرامت به بازماندگان بیمه شده (در صورت فوت) یا خود وی می‌پردازد. حداقل تعهد بیمه گر در این بیمه نامه معادل دیه ریالی یک مرد مسلمان می باشد. 
smile  نکته
بیمه‌گذار متعهد است هرگونه تغییر در مشخصات وسیله نقلیه مذکور در بیمه نامه یا انتقال آن را ظرف 5 روز به بیمه‌گر اطلاع دهد. پوشش های این قرارداد شامل حوادثی است که در محدوده جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران رخ دهد و تعمیم آن به حوادث خارج از کشور مشروط به توافق خاص بیمه گر است.

خطرات خارج از تعهد 

 • . آتش سوزي در اثر سوختگيري اتومبيل 
 • . به کار بردن وسيله نقليه در مسابقات شرط بندي و آزمايشهاي فني و رانندگي 
 • . خسارتهاي ناشي از خطرات اجتناب ناپذير نظير سيل، زلزله، جنگ، انقلاب و غيره 
 • . تشعشعات هسته اي و راديواكتيو
 • smile  توجه
  غرامت راننده درصورتی قابل پرداخت است که راننده دارای گواهی‌نامه مجاز رانندگی وسیله نقلیه مذکور در بیمه‌نامه بوده و در حین وقوع حادثه مست نباشد.
  smile  توجه
  در تمام بیمه نامه های اتومبیل، وجود بیمه و آثار مرتبط با آن و تعهد بیمه گر از ساعت 24 روز پرداخت حق بیمه است.  screen

مراحل خرید بیمه حوادث راننده

همانطور که می دانید، بیمه حوادث راننده مربوط به راننده مقصر حادثه است و به همین علت شاخه‌ای از بیمه شخص ثالث محسوب می‌شود و خوشبختانه با خرید بیمه نامه شخص ثالث، این بیمه نامه نیز در دل آن برای شما فراهم شده است و نیازی به تهیه ی مجزای آن ندارید.

اگر هنوز بیمه نامه ی شخص ثالث خود را تهیه نکرده اید، ما درکنارتان هستیم.

  سفارش آنلاین بیمه نامه ثالث