تاریخچه شرکت بیمه سامان

شركت بيمه سامان در تاریخ 1383/11/27 به منظور ارائه خدمات بیمه های بازرگانی در رشته بيمه‌هاي اموال، مسئوليت و اشخاص با سرمايه 200 ميليارد ريالي منقسم به 200 ميليون سهم با ارزش اسمي يك هزار ريالي در سازمان ثبت شرکتها با شماره ثبت 241059 ثبت شد و در تاریخ 1383/12/11مجوز فعاليت خود را در رشته های زندگی، غیر زندگی و بیمه های اتكايي از بيمه مركزي دریافت نمود و به عنوان ششمين عضو گروه مالی سامان فعاليت خود را آغاز کرد.   
بانك سامان، شركت سرمايه‌گذاري بانك سامان، شركت سرمايه‌گذاري مس سرچشمه، صندوق بازنشستگي شركت ملي صنايع مس ايران و مؤسسه صندوق حمايت و بازنشستگي كاركنان فولاد به همراه جمعي از اشخاص حقيقي و حقوقي با سوابق طولاني در صنايع مالي و توليدي اعضاي هيأت مؤسس شركت بيمه سامان را تشكيل مي‌دهند.   
بنيانگذاران و مديران اين شرکت سالهاست که از دست ‌اندرکاران با تجربه صنعت بيمه مي‌باشند که با يک چنين متاع ارزشمندي قدم در اين راه گذاشته‌اند و امروزه تجربه آنان در سايه بيمه سامان تبلور يافته است. سرمایه فعلی شرکت طی مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 28 تیر 1397، به مبلغ 1.500.000.000.000 ريال افزایش یافت.   
اعضاي هيأت مديره به ‌منظور جلب رضايت مشتريان و ارائه سرويس مطلوب به بيمه‌گذاران در انتخاب مديران ارشد ومیانی اقدام به جذب نيروهايي متخصص و مجرب در امور بيمه‌اي با هدف مشترك ايجاد خلاقیت و تمایز در ارائه محصولات و خدمات در صنعت بيمه نمودند. مدیران بیمه سامان بر اين باورند كه با استفاده از آخرين دانشها و ابزارهاي حرفه‌اي و اعتقاد بر اصل مشتري‌ مداري تمامي نيازهاي بيمه‌اي مشتريان را شناسايي كرده و بهترين خدمات را به مشتريان خود ارائه نمايد.   
کادر کارشناسي بيمه سامان با برخورداري از تحصيلات دانشگاهي و آشنايي کامل با صنعت بيمه، زير نظر مديران با تجربه، سعي در حفظ منافع بيمه شدگان خود داشته و مي کوشند با ارائه مشاوره در زمينه مديريت ريسک، از بروز خسارات احتمالي براي بيمه گذاران پيشگيري نمايند.   
بيمه سامان با اعتقاد به لزوم تعامل وهمدلی با گروه های ذینفع همواره درصدد است، با اتکا به سرمايه هاي مالي و انساني مناسب، خدمتي متمايز را براي بيمه گذاران خود به ارمغان آورد.


 نمایندگی سامان ماهو

همه چیز، از یک تصمیم شروع شد. تصمیم برای بهتر شدن و در نهایت، بهترین بودن. تصمیم به رفع نواقصی که در تجربیات کاریمان در صنعت بیمه شاهد آن بودیم و حاصل داشتن حسی است که توقف ناپذیر بود. شروع یک کسب و کار در صنعتی که نیاز به تحولاتی فراوان و نگرش جوان و پویا داشت و پس از جستجوهای فراوان شرکتی یافتیم (شرکت بیمه سامان) که همراستا با این تصمیم بزرگ بود و در نهایت برای کسب و کارمان نامی برگزیدیدم که رویای ماست... "سامان ماهو"... بلندایی که بر فراز آن بیمی از نداشتن آسایش نیست... بلندایی که بر فراز آن به همه ی دوردست های زندگی نظاره گریم و چیزی از دیده نهان نمی ماند که ردی از بیم بر دلمان بر جای گذارد.  بلندایی که بر فراز آن می توان اعتماد کرد و مورد اعتماد بود. و اینطور شد که "صداقت" شعار سامان ماهو گشت. صداقت، صداقت و باز هم صداقت. صداقت در اجرای تعهداتمان به شما و به خودمان.  و به امید روزی که بر فراز سامان ماهو همه ی عزیزان کشورمان را دیدار کنیم، پر تلاش و با ایمان، ادامه خواهیم داد.
در حال حاضر سامان ماهو، نمایندگی کد 6152 شرکت بیمه سامان بوده و از تیمی جوان و متخصص در صنعت بیمه تشکیل شده است. مجموعه سامان ماهو ترکیبی از افراد تحصیلکرده در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در حوزه­ های مهندسی، بازرگانی، بازاریابی و افراد با تجربه در حوزه­ صنعت بیمه است. این مجموعه در حال حاضر داراي شش کارشناس  فروش متخصص در امور بیمه و تعدادی کارشناس متخصص در حوزه ی تبلیغات و بازاریابی است.  علاقه‌مندان به همکاري با اين مجموعه مي‌توانند رزومه و شرح سوابق خود را به آدرس ایمیل info@SamanMahoo.com ارسال نمايند.